İş

DOGE olumlu ve olumsuz haberlerle yatay hareket ediyor

Investing.com – dogecoinNisan ayının ilk haftasında 0,1 dolara kadar yükseldikten sonra ay boyunca satıcı yüküyle hareket etti ve zirveden %25 uzaklaştı.

Nisan ortasındaki tepki alımlarının 0,095 dolarla sınırlı kalmasıyla birlikte, DOGE Fiyatının yükseleceğine olan inanç, temizden iyiye doğru azaldı ve tanınmış madeni para, 19 Nisan’dan bu yana sert satışlardan etkilendi. Son satışların DOGE madencileri ve kurumsal yatırımcılar tarafından yönetildiği düşünülüyor.

Dogecoin, bir bitcoin Çalışma kanıtı konsensüs mekanizmasını çatal olarak kullanan bir Blockchain ağı. Son Blockchain bilgilerine göre DOGE madencilerinin düşüş algısını benimsedikleri ve elde ettikleri DOGE ödüllerini satmaya başladıkları düşünülüyor. Ayrıca Miner Reserves verileri, madencilerin 25 Nisan’a kadar 210 milyon DOGE sattığını ortaya koyuyor. Bu, yaklaşık 16 milyon dolarlık bir satışa denk geliyor.

Bu satış baskısı taze kalırken, DOGE fiyatı 21 Nisan’da 0,078$’a kadar geriledikten sonra bu fiyatın üzerinde günlük kapanışlar görerek düşüşünü yavaşlattı.

Binance, DOGE ticaretini genişletiyor

Dogecoin piyasası için olumlu sayılabilecek bir gelişme de Binance’in stabil kripto para birimi TrueUSD karşılığında DOGE işlemlerini başlatacağını duyurması oldu.

BinanceDOGE/TUSD paritesinin 28 Nisan itibarıyla alım satıma açılacağını duyurdu. Ticaret çiftinin bu platformda yeni bir stablecoin ile genişlemesi, Binance’ten en büyük likiditeyi DOGE sağladığı için varlık için olumlu bir gelişme olarak algılandı.

Binance, geçtiğimiz aylarda BUSD ile yaşadığı sorunların ardından, TUSDvarlığına yönelik ve TUSD alım satımını teşvik etmek için BTC/TUSD çiftinde sıfır kurul kampanyası başlattı. Bu da TUSD ile olan süreçlerde artışa yol açtı ve geçtiğimiz hafta BTC/TUSD süreçleri ilk kez BTC/USDT süreçlerini geride bıraktı.

Author: Günay Caymaz

akhisarajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu