Ekonomi

CHP’li belediyeler öğrencilere kırtasiye desteği sağlayacak

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, 11 Eylül 2023’te başlayacak yeni eğitim-öğretim yılı öncesinde tüm partili belediyelerin ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye malzemesi yardımında bulunacağını duyurdu.

ANKA’da yer alan habere göre Akın, “Türkiye’de enflasyon, kırtasiyeden okul kıyafetine kadar her ürünün fiyatının bir önceki yıla göre en az 3-4 kat artmasına neden oldu. ebeveynler; derse başlayacak çocuklarının eğitim ihtiyaçlarını karşılayamıyorlar. Türkiye’nin geleceği olan çocuklarımız maddi imkansızlıklar nedeniyle eğitimlerini yarıda bırakma riskiyle karşı karşıyadır.”

2023-2024 eğitim-öğretim yılının 11 Eylül 2023’te başlayacağını ve Türkiye genelinde milyonlarca öğrencinin okullara gideceğini hatırlatan Akın, Türkiye’de enflasyon nedeniyle kırtasiyeden öğrencilerin tüm temel ihtiyaçlarının fiyatlarının arttığına dikkat çekti. Okulların formalarının ikiye katlandığını ve parti sahibi tüm belediyelerin öğrencilere destek verilmesi yönünde talimat verildiğini anlattı.

‘KIRTASİYE ÜRÜNLERİNİN FİYATI 3-4 KAT ARTTI’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın şunları söyledi:

“AK Parti iktidarının uyguladığı yanlış politikalar nedeniyle; Türkiye’de yaşanan enflasyon, kırtasiyeden okul kıyafetlerine kadar her ürünün fiyatının bir önceki yıla göre en az 3-4 kat artmasına neden oldu. ebeveynler; derse başlayacak çocuklarının eğitim ihtiyaçlarını karşılayamıyorlar. Türkiye’nin geleceği olan çocuklarımız maddi imkansızlıklar nedeniyle eğitimlerini yarıda bırakma riskiyle karşı karşıyadır.”

‘MALİ DENEYİMLİ ÖĞRENCİLERİMİZİN YANINDA OLACAĞIZ’

CHP’li Akın, belediyelerin kendi bölgelerinde ihtiyaç sahibi olan ve maddi imkansızlıklar nedeniyle eğitim alamayan çocukları belirleyeceğini ve yeni eğitim öğretim yılı öncesinde öğrencilere temel oluşturacaklarını belirtti. CHP’li Akın şunları söyledi:

“Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla başta büyükşehir belediyelerimiz olmak üzere tüm belediyelerimiz yeni akademik dönem öncesi ve sonrasında ihtiyaç sahibi çocuklarımıza kırtasiye malzemeleri başta olmak üzere gerekli desteğin sağlanması konusunda gerekli çalışmaları yapacaklardır. yıl. Sosyal belediyecilik anlayışımız kapsamında çocuklarımızın eğitimlerini kaybetmemeleri için maddi sıkıntı yaşayan tüm öğrencilerimizin yanında olacağız” dedi. (HABER MERKEZİ)

alacakayaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu