Haber

Stefan Kuntz, Milli Takım’daki Abdülkerim Bardakcı gerçeğini anlattı

2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde A Milli Takım’a uzun bir aradan sonra davet edilen Galatasaraylı futbolcu Abdülkerim Bardakcı, baş ağrısı şikayeti nedeniyle takımdan ihraç edildi.

Ancak dün oynanan Karabağ-Galatasaray maçında 46. dakikada oyuna giren ve geliri depremzedelere dağıtılacak olan Abdülkerim Bardakcı, başta soru işareti oluşturdu.

Bu olayların ardından A Milli Grup Teknik Direktörü Stefan Kuntz, Abdülkerim’in maçta oynamasına şaşırdığını belirtti.

“Yaklaşık 2 haftalık bir tedavi süreci olacağı söylendi”

Baş ağrısı şikayeti nedeniyle A Milli Takım’dan ihraç edilen Abdülkerim Bardakcı hakkında Stefan Kuntz şunları söyledi:

“Pazar günü kamp için toplandık. Abdulkerim 4 günlük sürecin 3 gününü hastanede geçirdi. Tedavi gördüğü nöroloji bölümündeki uzman doktor bize rapor gönderdi. Bu raporda biraz ihtiyacı olduğu söylendi. dinlendiğini ve yaklaşık 2 haftalık bir tedavi süresi olacağını söyledi.

Bu kadar net bir rapor aldığınızda uzmanlara güvenmek zorundasınız. Bire bir oyuncular takımlar için çok değerlidir. Bize böyle bir rapor verilirse, oyuncuları hiçbir şekilde riske atamayız. Buna göre bu kararı aldık. Dün oynamasına şaşırmadım. Bu süreçte tedavisi iyi gidiyorsa, oynayacak seviyedeyse buraya getirilmesi bizim için daha olumlu olur.”

“Abdülkerim milli gruptan ayrılmak istemedi”

Öte yandan Galatasaray Kulübü doktoru Yener İnce, Abdülkerim’in durumu hakkında şu açıklamayı yaptı:

“Abdülkerim Bardakcı milli takımdaki doktor arkadaşlarımıza baş ağrısı şikayeti ile başvurdu. 2 gün gözlem süresi vardı. Daha sonra milli takım sağlık ekibi oyuncuyu milli gruptan çıkarma kararı aldı. Oyuncumuz bize geldiğinde emsal teşkil eden bulgular vardı, baş ağrısı devam ediyordu.

Hastanede gece tedavi gördüğü sırada çeşitli tetkikler yapıldı ve hayati bir durumunun olmadığı belirlendi. Tedavi süreci tamamlandı. Şu anda iyi durumda. Rastgele şikayet yok. Bir oyuncunun milli takımda kalması ya da ayrılması sağlık ekibinin ve oradaki teknik ekibin kararıdır. Biz müdahale etmedik. Abdulkerim de milli takımdan ayrılmak istemiyordu.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu