İş

Reddit çalışanlarının yüzde 5’ini işten çıkarıyor

Sosyal medya platformu Reddit, çalışanları işten çıkarma kararı aldı. Reddit CEO’su Steve Huffman, şirket çalışanlarına gönderdiği bir e-postada, yeniden yapılanmayla birlikte yaklaşık 90 çalışanın işten çıkarılacağını ve işe alımların yavaşlayacağını belirtti.

Huffman, “Yılın ilk yarısında sağlam bir performans sergiledik ve bu yeniden yapılanma, bu ivmeyi ikinci yarıya ve sonrasına taşımak için bizi konumlandıracak” dedi. değerlendirmesini yaptı.

The Wall Street Journal’da yer alan haberde, yaklaşık 2 bin kişilik iş gücüne sahip Reddit’teki işten çıkarmaların şirket çalışanlarının yaklaşık yüzde 5’ine tekabül ettiği belirtildi.

ABD’de COVID-19 salgını döneminde işçi sayısını önemli ölçüde artıran teknoloji şirketlerinde işten çıkarmalar devam ediyor.

Yükselen enflasyon ve olası bir durgunluk endişe yaratırken, birçok teknoloji şirketi prestijleri nedeniyle geçen yıl binlerce kişiyi işten çıkarma veya yeni işe alımları azaltma kararı almaya başladı.
Bu şirketler arasında Meta, Amazon, Microsoft ve Google’ın ana şirketi Alphabet gibi teknoloji sektörünün önde gelen şirketleri yer aldı.

karsiyaka-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu