Haber

İsrail, Rantisi ve Nasr Çocuk Hastanesini kuşattı

Filistin Sağlık Bakanlığı, Rantisi ve Nasr Çocuk Hastanesi’nin İsrail ordusunun kuşatması altında olduğunu duyurdu. Rantisi Hastanesi’nden çıkan beyaz bayraklı sivillerin üzerine ateş açıldı.

İsrail, Gazze Şeridi’ne havadan ve karadan saldırılarını sürdürüyor. Filistin Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, İsrail ordusunun Rantisi Hastanesi ve Nasr Çocuk Hastanesi’ni kuşattığı bildirildi. Hastanelere sığınan binlerce hasta, sağlık çalışanı ve sivilin yiyecek ve su olmadan içeride mahsur kaldığı ve her an ölüm tehlikesiyle karşı karşıya olduğu bildirildi. Açıklamada, “Dünya, katliamlar, saldırılar ve hastane kuşatmaları karşısında kendinden utanmalı” denildi.

Filistin Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, İsrail’in Filistinlileri güneye gitmeye zorlamak için hastaneleri kuşattığı belirtildi. Sivilleri koruması için uluslararası topluma İsrail’e baskı yapılması yönünde çağrıda bulunuldu.

Rantisi Hastanesi önünde İsrail tankı

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde Rantisi Hastanesi önünde bir İsrail tankı görülüyor. Başka bir görüntüde ise İsrail ordusunun tahliye emri nedeniyle hastaneden beyaz bayrak sallayarak çıkan sivillerin kameraya açıldığı anlar kameraya yansıdı. – GAZZE

haberseyhan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu