Yaşam

Gemlik’te 19 Mayıs coşkuyla kutlandı

Gemlik Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda düzenlediği etkinliklerle binlerce genci bir araya getirdi.
 

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği kortej yürüyüşü ile başlayan program, Gazapizm konseri ile son buldu.

Korteje yoğun katılım

Gemlik Belediyesi’nin düzenlediği kortej yürüyüşüne vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Gemlikli binlerce kişi körfez halk bandosunun çaldığı nağmeler ve marşlarla eski diş hastanesi önünden iskele meydanına yürüdü. Celal Bayar Anadolu Lisesi Folklor grubu ve Enduro bisikletçilerinin de destek verdiği yürüyüşte renkli anlar yaşandı. Yürüyüşe CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Akış Serintürk ve CHP Gemlik İlçe Başkanı Şükrü Aksu öncülük etti.

Gazapizm binlerce kişiye konser verdi

Türkiye’nin önde gelen rapçilerinden ve müziği milyonlarca kişi tarafından dinlenen Gazapizm, Gemlik İskele Meydanı’nda binlerce kişinin katıldığı konserde sevilen modüllerini seslendirdi. Sahne alan Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan tarafından sanatçıya zeytin fidanı hediye edildi. Zeytin ağacının barışın simgesi olarak adını tarihe yazdırdığını belirten Sertaslan, 19 Mayıs’ın değerine değindi. Cumhuriyetin Atatürk tarafından gençlere emanet edildiğini, gençlerin gelecekleri için 28 Mayıs’ta sandık başına gitmeleri gerektiğini vurguladı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberedremit.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu